Портал новин

Кримський «суд» залишив під вартою шепетівського моряка Сергія Цибізова

«Верховний суд» Криму відмовився задовольнити апеляцію адвокатів на постанову «Київського райсуду Сімферополя» про арешт чотирьох військових моряків затриманих в Азовському морі кораблів ВМС України. Про це повідомляє РБК-Україна .

За повідомленням російських ЗМІ під вартою залишили українських моряків Володимира Варимеза, Андрія Оприска, Юрія Будзила і шепетівчанина Сергія Цибізова.

“Суд” уточнив дату закінчення арешту моряків через помилку, допущену “судом” першої інстанції. Термін закінчується 24, а не 25 січня 2019 року.

Наголошується, що українські адвокати заявляли, що відповідно до Женевської конвенції 1949 року, моряки мають статус військовополонених і не підлягають суду загальної юрисдикції. Захист припускає подачу скарг у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), сказав адвокат Будзила Айдер Азаматов.

Нагадаємо, російські власті пред’явили захопленим у Чорному морі українським морякам звинувачення в нібито незаконному перетині кордону. Як відомо, 25 листопада в Азовському морі прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил України. Командування ВМС повідомляли, що росіяни стріляли на ураження. Три кораблі українських ВМС були захоплені російським спецназом.

Джерело: РБК-Україна