Портал новин

В Україні завершився воєнний стан

Дія режиму воєнного стану, який запровадили в десяти областях України, закінчилася сьогодні, 26 грудня, о 14:00. Припинення воєнного стану підтвердив президент України Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки.

Він доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу ЗСУ, міністру внутрішніх справ поінформувати про те, що було зроблено й наскільки зараз підвищилися можливості України. Те ж само стосується голів обласних адміністрацій, на яких поширювалася дія воєнного стану.

«Чому мною приймається рішення зараз його не продовжувати? Тому що ми маємо дві загрози: з одного боку — прямої воєнної агресії (і ми сьогодні набагато більше готові для відсічі цієї агресії), а з іншого боку — наступ на демократичні права та свободи громадян, де я як президент є гарантом їхнього дотримання,, зокрема й права вибору. Захист демократії для мене не менш важливий, ніж захист суверенітету та територіальної цілісності», — сказав президент.

Згідно з указом президента, воєнний стан запроваджували терміном на 30 діб з 14 години 26 листопада 2018 року. Його ввели після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

Він діяв у регіонах, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів. Це, зокрема, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Раніше повідомлялося, що Рада нацбезпеки збереться сьогодні, 26 грудня, на засідання. На ньому можуть розглянути питання про продовження воєнного стану або інші подальші заходи безпеки.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко заявляв, що воєнний стан в Україні після завершення 30-денного терміну дії не продовжуватимуть, якщо не буде повномасштабного вторгнення Росії.

Джерело: Громадське