Портал новин

На Хмельниччині зафіксовано три випадки обмороження

На лікарняні ліжка з обмороженням рук і ніг вже потрапили троє громадян. Про це розповів завідувач відділенням термічних уражень Хмельницької області лікарні Олександр Гринчук.

«Щороку в області ми фіксуємо близько десяти випадків обморожень. Перший випадок цієї зими стався ще на початку грудня. Потім до нас потрапив 26-річний чоловік з Теофіпольського району, який в нетверезому стані впав і обморозив руки та ноги. Наразі він ще досі перебуває під лікарняним наглядом. Хлопцю загрожувало ампутування ніг, однак нам вдалося частково їх врятувати. Вже цього року до нас потрапив 71-річний чоловік з Ярмолинецького району, якому стало зле, він впав і пролежав декілька годин на морозі. На щастя, обмороження рук та ніг не було глибоким і обійшлося без ампутування», – розповів Олександр Гринчук.

Медик каже, що існує декілька простих правил, виконання яких допоможе уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді.

«По-перше, у мороз не вживайте алкогольних напоїв. По-друге, носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. І по-третє, не виходьте на мороз без рукавичок та шалика, а у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом», – радить лікар.

Джерело: Портал “Є”