Портал новин

Українські полонені моряки, серед яких є шепетівчанин, залишаються під вартою до 24 квітня

Сьогодні Лефортовський суд Москви продовжив до 24 квітня термін арешту для 12 українських моряків, серед яких і шепетівчанин Сергій Цибізов.

Полонених українців судили в трьох різних залах суду. Сергія Цибізова помістили в один зал із Романом Мокряком, Андрієм Оприском та Євгенієм Семидоцьким. Слідчі Федеральної служби безпеки Росії заявили клопотання, щоб суд відбувався в закритому режимі. І суддя Галімова задовільнила його. Утім, родичів таки пустили, щоб вони побачилися з рідними.

Захисники ж українських моряків клопотали про те, щоб військових випустили з-за грат і вони змогли перебувати на одній лаві разом із адвокатам. Суд не дозволив. Клопотали і про те, щоб справу моряків розглядав військовий суд, адже українці – військовополонені. Однак Галімова відхилила і це прохання.

У підсумку, українським морякам Роману Мокряку, Андрію Оприску, Сергію Цибізову, Євгенію Семидоцькому, а також Богдану Головашу, Андрію Шевченку, Сергію Попову, Володимиру Терещенку, В’ячеславу Зінченку, Андрію Драчу, Денису Гриценку та Михайлу Власюку продовжили термін арешту до 24 квітня. Ще 12 українських моряків також судитимуть сьогодні.

Українські військовополонені під час засідання суду в Москві щодо продовження їм терміну утримання відмовилися відповідати на питання, посилаючись на Женевську конвенцію, яка передбачає право для військовополонених не давати жодних свідчень.

Про це у Twitter повідомила Об’єднана Група Громадського Спостереження за дотриманням Конституційних свобод (ОГОН).

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь. На кораблях перебували 24 військовослужбовців. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Наразі українських моряків утримують у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».

Джерело: Портал “Є”