Портал новин

«Енергоатом» оголосив про початок громадських слухань щодо будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Згідно з оголошенням на сайті держпідприємства, громадські слухання відбудуться з 11 до 21 лютого 2019 року у дев’яти містах. На Хмельниччині слухання пройдуть в обласному центрі 11 лютого (початок о 10 годині в Будинку Рад, що на Майдані Незалежності в малому залі засідань).

Крім того, слухання пройдуть в Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Києві, Івано-Франківську та Луцьку. Також протягом січня-лютого заплановано експертні консультації з Білоруссю, Польщею та Австрією в рамках транскордонної процедури ОВНС.

Зазначено, що громадськість може ознайомитися зі звітом з оцінки впливу добудови енергоблоків на довкілля та подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань.

Будівництво третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС планують розпочати в 2021 році. Ці що два блоки з реакторами ВВЕР-1000 по 1000 МВт кожен планують побудувати на наявному майданчику Хмельницької АЕС. Площа ділянки – 14,8 га, площа забудови – 4,5 га, радіус санітарно-захисної зони – 2,7 км навколо АЕС, радіус зони спостереження – 30 км навколо АЕС.

Джерело: Портал “Є”