Портал новин

На Хмельниччині від кору помер чоловік

В Хмельницькій інфекційній лікарні помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району. Про це повідомила головна лікарка медустанови Оксана Піддубна.

«Чоловік захворів на кір ще 12 січня. Чотири дні він не лікувався і не звертався до лікарів. Лише 16 січня, коли стан його здоров’я значно погіршився, хворий звернувся до Городоцької районної лікарні, де йому діагностували кір. Вже 19 січня чоловіка перевели до Хмельницької інфекційної лікарні і відразу госпіталізували до реанімаційного відділення. Стан здоров’я пацієнта був важким. Чоловік вже мав двосторонню пневмонію. Через те, що хворий звернувся за медичною допомогою досить пізно, його не вдалося врятувати. 21 січня він помер. Це перший летальний випадок, який зареєстрований у нашій лікарні від кору», – розповіла Оксана Вікторівна.

Наразі, в інфекційній лікарні перебуває 48 осіб, які захворіли на кір. Лише за вчорашній день до медустанови було госпіталізовано семеро людей. За словами головного лікаря, здебільшого хворіють дорослі.

«Вакцинація від цієї хвороби – найефективніший спосіб вберегтися від кору. Щеплення від цієї недуги входить до Календаря профілактичних щеплень. У 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. При проведенні повного (дворазового) щеплення, захист переважно зберігаються на рівні 90-95відсотків і людина не захворіє. Але це залежить від організму: в іншої людини він може інакше зреагувати і в окремих випадках є вірогідність захворіти. Перш за все у вакцинованих людей не будуть реєструватися ускладнення. Кір важкий на лікування та на ускладнення. Вакцинуються не від захворювання, а від ускладнень», – розповіла Оксана Піддубна.

За даними Центру громадського здоров’я України, із початку року на кір в Україні захворіло майже 8 тисяч 500 людей, а п’ятеро вже померли (серед них — 8-місячне немовля).

Джерело: Портал “Є”