Портал новин

Обирати Президента зможуть більше мільйона мешканців Хмельниччини

Проголосувати на виборах Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, зможуть 1 020 805 жителів Хмельницької області, зокрема й 22 636 осіб, які мають відмітку про вибуття. Такі цифри оприлюднили у Державному реєстрі виборців станом на 31 грудня 2018 року, повідомляє ГМ “Опора”.

З-поміж районів області найбільше виборців живе у Кам’янець-Подільському районі – 56 025, найменше – у Старосинявському – 15 462. Що стосується міст обласного значення, то найбільше осіб, що мають право голосу на виборах, проживають у Хмельницькому – 211 079, а найменше у Нетішині – 26341.

Кількість виборців у районах наведена без врахування виборців, що живуть у містах обласного значення. Кількість виборців у містах обласного значення наведено окремо збоку.

Оскільки, за інформацією Головного управління статистики у Хмельницькій області, станом на 1 грудня 2018 року на території регіону живе 1 265 781 особа, то частка виборців у загальній кількості населення становить 81%.

Голосування за Президента України на Хмельниччині відбуватиметься в межах семи виборчих округів, у яких діятимуть 1536 виборчих дільниць: 934 малих (до 500 виборців), 375 середніх (від 500 до 1500 виборців) та 227 великих (понад 1500 виборців).

“Водночас виборці повинні знати, що якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями вони не можуть проголосувати на виборах за зареєстрованим місцем проживання (виборчою адресою), вони можуть тимчасово на період проведення виборів змінити місце голосування, – нагадують активісти. – Для цього, відповідно до ч.3 ст.34 та ч.1 ст.35 Закону “Про вибори Президента України”, до 25 березня слід подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати, до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців.”

До заяви потрібно додати оригінали та копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Наприклад, довідку з місця роботи чи навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке розташоване за місцем, де виборець хоче проголосувати, тощо.

Виборці, що мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях у Донецькій чи Луганській областях, або на території Автономної Республіки Крим, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування.

Перевірити свої персональні дані також можна в “особистому кабінеті виборця” сайту Державного реєстру виборців, попередньо зареєструвавшись.

Джерело: DEPOХмельницький