Портал новин

Жителі Хмельницької області гинуть на залізниці

У 2018 році в Хмельницькій області на залізниці через необережність сталося вісім нещасних випадків, з них чотири смертельних. Про це кореспонденту «Є» розповів інженер з охорони праці вокзалу станції Хмельницький Олександр Пастух.

Головними причинами трагічних випадків інженер називає особисту необережність громадян та порушення правил безпеки.

«Більшість переходять, а деколи і перебігають колію у невстановленому місці, або під час того, як по колії курсує потяг. Потрібно запам’ятати, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки, ті, хто ігнорують правила безпеки, наражають себе і своїх близьких на небезпеку»,- коментує інженер.

Саме через таку необережність, у цьому році вже є перший випадок травмування на залізниці. Подія сталась на залізничному вокзалі обласного центру, 16 січня. Через колію, на яку прибував потяг, вирішила перебігти 16-річна дівчина та не встигла. Відбулось зіткнення, в результаті якого потяг протягнув дівчинку кілька метрів. На диво дівчина вціліла, проте отримала численні забої та переломи.

Потенційними жертвами також стають меломани, які при знаходженні на залізничній інфраструктурі не розлучаються з навушниками і телефонами. Такі люди зазвичай неуважні та не чують сигналів потяга.

Як розповідає Олександр Пастух, ділянка, яку залізничники називають найнебезпечнішою, це – перегон Богданівці – Хмельницький. Саме на цьому відрізку трапляється найбільше нещасних випадків. Якщо брати статистику минулого року та 50 відсотків випадків стались саме на цій ділянці.