Портал новин

У яких районах Хмельниччини не створено жодної ОТГ?

Хмельниччина у лідарах децентралізаційних процесів. В області створено 45 ОТГ, які покривають 57% усієї території області. Як повідомив директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський, на Хмельниччині є три райони, де не створено жодної громади. Це Ізяславський, Старокостянтинівський та Віньковецький райони.

За підрахунками експертів, ці території втратили 50-70 мільйонів прямих інвестицій за рік. Однак і в цих районах є певні зрушення щодо об’єднання. Є висновок Хмельницької ОДА про спроможність Плужненської громади в Ізяславському районі, напрацювання у Віньковецькому районі, активно проходять громадські обговорення у Старокостянтинові.

Додає, що Хмельницька область перша в країні за темпами об’єднання. У 2018 році було створено 6 громад – три у квітні й стільки ж у грудні. Сергій Яцковський зазначає, що Хмельниччина одна із шести регіонів, які мають 100% складений і затверджений КабМіном Перспективний план, згідно із яким передбачено створення 62 ОТГ, що охоплять всю територію.

Джерело: Портал “Є”