Портал новин

Які зміни очікують українців у лютому?

Кандидати в президенти України. Вже в лютому буде сформовано повноцінний список тих, чиї імена ми побачимо в бюлетенях 31 березня. Подання документів до ЦВК закінчується 4 лютого. Остаточний список Центрвиборчком оголосить 9 лютого. За списком кандидатів, що поповнюється, можна ознайомитися тут.

Комуналка та соцдопомога. У лютому українцям прийдуть нові платіжки за електроенергію. За новими правилами, частина грошей піде постачальнику електроенергії, інша – оператору системи розподілу, тому в платіжках буде два окремих поля з рахунком. Зазначимо, що сам тариф не зміниться і підписувати нові угоди не потрібно.

Уряд з лютого розширить перелік речей, які входять до Пакунку малюка – виду соціальної підтримки материнства, яку було впроваджено у вересні минулого року.

Валютні спрощення. Закон про валюту, ухвалений торік, набуває чинності з 7 лютого. Згідно з ним, купувати і продавати валюту тепер можна на пошті, а максимальний ліміт для купівлі валюти онлайн становитиме 150 тис. грн в еквіваленті.

Крім цього, тепер українці зможуть переказувати валюту на інші картки за кордоном. Сума, яку можна надіслати, не відкриваючи рахунок, зросла з 15 тисяч до 150 тисяч гривень.

Армія. У лютому зростуть зарплати українських військових. Зокрема, командир бригади отримуватиме близько 24,7 тисяч гривень (раніше 17,9 тисяч), а його заступник – 24,3 тисячі гривень (раніше 16,8 тисяч).

Розмитнення «євроблях». Автомобілі з єврономерами можна буде оформити за пільговим тарифом до 22 лютого. Вже з 23 лютого доведеться платити повну ставку акцизу. А з травня й зовсім набудуть чинності фінансові санкції для неоформлених автомобілів.

Добровільна сертифікація вчителів. До 1 лютого тривала реєстрація для участі в пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників, повідомляє 24tv.ua. З середини лютого і до кінця травня триватиме перший період процедури – експерти виїжджатимуть до учасників сертифікації. Про їхній візит вчитель отримає попередження на електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до приїзду. Кожного учасника експерти відвідуватимуть тільки 1 раз.

Вивчення практичного досвіду роботи вчителя відбуватиметься в закладі освіти, де він працює. Організацію цього процесу здійснюватиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Процедура сертифікації складатиметься із 3-х етапів:
– експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду їх роботи;
– самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо);
– оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Євробачення-2019. Для тих, хто стежить за пісенним конкурсом, лютий має вагоме значення, адже цього місяця стане відомо, хто представлятиме на Євробаченні Україну.

Два півфінали національного відбору відбудуться 9 і 16 лютого, де за право співати під українським прапором в Ізраїлі боротимуться 16 учасників. Фінал відбудеться 23 лютого. Тоді й стане відомо, хто став переможцем.

Джерело:Портал “Є”