Відсутність руху сповільнює обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи і кістки. Якщо у вас немає часу відвідувати зал чи займатись спортом — просто ходіть. Це корисна рухова активність, що в деяких випадках може навіть замінити тренування.
5 ПРИЧИН ХОДИТИ ПІШКИ
Ходіння пішки впливає на багато факторів ризику:
СКІЛЬКИ ТРЕБА ХОДИТИ, ЩОБ БУЛА КОРИСТЬ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я
Щоб отримувати користь для здоров’я — достатньо 10-хвилинної прогулянки в активному темпі щодня. Активний темп означає, що рухатися треба зі швидкістю близько 5 кілометрів на годину.
Науковці підкреслюють, що варто збільшувати інтенсивність ходьби, а не лише зосереджуватися на відстані або кількості кроків. 10 тисяч кроків – це добрий орієнтир, але важливий також темп ходьби.
Щоби заохотити малоактивних людей (які фізично активні менш ніж 30 хвилин на тиждень) рухатись, цікавий проект розробили Public Health England. Для кращої мотивації та більш реального досягнення необхідного рівня активності запустили спеціальний додаток. Він щодня нагадує про прогулянку, фіксує прогрес та просто пояснює користь для здоров’я, яку людина отримує від кожної прогулянки.
Це не означає, що ви повинні займатися лише 10 хвилин на день. Що більше ми активні, то більше переваг для здоров‘я ми отримуємо!
Намагайтеся проводити якомога більше часу в русі! Адже будь-яка активність краща, ніж її відсутність.
Джерело: МОЗ