Портал новин

Хмельницька екоінспекція просить громадян повідомити про знищення первоцвітів

Рідкісні рослини не рідко використовують як спосіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено. Оскільки їх занесено до «Червоної книги». За знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність. Також нараховуються шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Фото: Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області.

Червонокнижні види рослин такі, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо не тільки несуть естетичну насолоду, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

З метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просимо мешканців Хмельниччини звертатись до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області за номером телефону: (0382) 70-37-94 або (0382) 70-28-39.

«Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом» – повідомляє Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області.

Джерело: Державна екологічна інспекція у Хмельницький області