Портал новин

Українцям нададуть допомогу від держави для сплати комунальних платежів

З 1 березня у силу вступає закон про монетизацію субсидій, відповідно з яким житлові субсидії будуть надаватися у готівковій формі. Усі пенсіонери отримають допомогу за лютий місяць поточного року у березні, разом із пенсією, іншим субсидіантам видадуть кошти з 12 березня у відділенні Ощадбанку.

Що ж таке монетизація субсидій і навіщо це потрібно українцям?

Монетизація пільг – це проект, що передбачає собою виплату «живих» грошей народу від держави для сплати комунальних послуг. Розмір допомоги й надалі залежатиме від розміру витрат на комуналку та від доходу отримувача.

  • Платникам потрібно в обов’язковій формі у травні подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходив управління соціального захисту населення.
  • Кожному одержувачу субсидій буде автоматично відкритий персональний рахунок в банку, на який і надходитимуть гроші. Банк щомісячно інформуватиме платників про отримання коштів, їх використання і залишок. Оплата відбуватиметься автоматично .
  • Для субсидіантів створять персональні кабінети, які допомагатимуть відслідковувати інформацію про розмір допомоги, перелік комунальних послуг та залишок коштів.

Цей проект зможе стимулювати людей до скорочення споживання ресурсів,що зменшуватиме саму потребу в субсидіях та дозволить державі зекономити десятки мільярдів гривень та крім того, це одна з вимог наших західних партнерів. Але головним нововведенням є те, що українці зможуть використовувати заощаджені кошти на власний розсуд.

Авторка Ірина ЦЕПАЄВА

За матеріалами офіційних ресусрів
Фото ВВС.соm