Портал новин

Українські моряки – 100 днів у російському полоні

Сьогодні, 4 березня, 100 днів, як українські моряки, яких у листопаді 2018 року захопила ФСБ у Керченській протоці, утримуються в російському полоні. Про це у Facebook нагадала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

«Сьогодні 100 днів, як захопили українських військовополонених моряків ФСБ РФ в листопаді минулого року. Свободу українським морякам! Це важливі слова! Їх повинні чути і повторювати всі, кому не байдужа доля 24-х військовополонених, яких уже три місяці утримують в РФ. Україна, разом з усіма цивілізованими країнами світу, закликає РФ до дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема норм Женевської Конвенції 1949 року. Наші хлопці є військовополоненими і РФ повинна їх звільнити! »- написала омбудсмен.

Нагадаємо, дипломати Євросоюзу погодили введення санкцій проти восьми росіян, причетних до захоплення українських кораблів і моряків в Керченській протоці.

Прокуратура Криму повідомила про підозру суддям і прокурорам з Росії за порушення прав українських військовополонених моряків. Раніше сімом російським військовослужбовцям, причетним до захоплення трьох українських кораблів у Керченській протоці, СБУ повідомила про підозру у веденні агресивної війни. У грудні 2018 року Україна направила підозри російським генералам за напад на українських моряків.

Як відомо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували три кораблі Військово-морських сил ЗСУ в районі Керченської протоки, коли ті планово йшли з Одеси до Маріуполя. В результаті атаки були захоплені 24 українських моряки, троє з яких отримали поранення. Пізніше всіх незаконно вивезли на територію Росії і заарештували. Українські моряки в суді в РФ заявили, що всі вважають себе військовополоненими.

Джерело: АТР