Портал новин

Повістка у військкомат на виборчій дільниці

Призовна кампанія-2019 на Хмельниччині вже почалась. Зараз проводять медогляди і розподіляють призовників по навчальних центрах. На строкову службу в лави Української армії планують набрати 1200 подолян. Цьогорічний призов співпав із передвиборчою гонкою. 31 березня в Україні відбудеться перший тур президентських виборів. Тим часом в соціальних мережах шириться інформація проте, що повістки вручатимуть на виборчій дільниці.

У законодавстві чітко не визначений перелік місць, де можна вручати повістку. Тому співробітники військкоматів можуть вручити будь-яким способом, що не суперечить Конституції України.

«У нас дійсно немає чітко визначених місць, де вручати повістки. Переважно їх вручають вдома, за місцем прописки, безпосередньо призовнику або його родичам, на підприємстві, де працює призовник чи по пошті. Те, що вручатимуть повістки безпосередньо на виборчих дільницях абсолютно не відповідає дійсності. Це навіть не обговорювалося. В інтернеті я сам це неодноразово бачив таку інформацію, але гадаю це поширюють, щоб молодь не йшла на вибори. Ще раз хочу наголосити на тому, що це неправда і в подібні вигадки вірити не потрібно», – зазначив військовий комісар Хмельницького обласного комісаріату Сергій Присяжнюк.

Відповідно до Закону України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» уповноваженими для вручення повісток є: Працівники військових комісаріатів (ст. 22 Закону); Місцеві органи виконавчої влади (ст. 17 Закону); Органи місцевого самоврядування (ст. 18 Закону); Також згідно зі статтею 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» повістку мають право вручати керівники навчальних закладів, та підприємств будь-яких форм власності.

Джерело: Сайт “ВСІМ”