Портал новин

Порошенко означив два стратегічних проекти для Хмельницької АЕС

Робочий візит Президента на Хмельницьку АЕС відбувся сьогодні, 18 березня. Під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС Петро Порошенко наголосив на важливості реалізації проектів Енергетичного мосту «Україна – ЄС» та добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

«Останні п’ять років стали визначальними для атомників України. Вибір місця нашої зустрічі саме на Хмельницькій АЕС є невипадковим. Адже тут знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Перший – Енергетичний міст «Україна – ЄС» та другий проект – добудова 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС», – зауважив Петро Порошенко.

За словами Петра Порошенка проект енергетичного мосту є в першу чергу євроінтеграційним проектом.

«Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий внаслідок реалізації проекту унікальний досвід дозволить якнайшвидше об’єднати українську та європейську енергосистеми», – додав Петро Порошенко.

Окрім того, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський під час цієї наради зазначив, що уже в серпні перший енергоблок Хмельницької АЕС буде підлючено до енергомережі. Та додав, що технічно провдожувати експлуатацію енергоблоку №1 ХАЕС можливо ще 20 років.

Джерело: Портал “Є”