Портал новин

Муніципальна няня. Як отримати компенсацію від держави?

30 січня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 68, якою затвердив Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». У багатьох виникає питання: що, насправді, передбачає програма “Муніципальна няня” і на яку допомогу можуть розраховувати молоді батьки?

Скільки відшкодує держава? “Муніципальна няня” – це урядовий проект з підтримки молодих батьків. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Станом на сьогодні ця сума складає 1626 гривень на місяць. Звертаємо увагу на те, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків, як додатковий бонус.

Жодних зобов’язань виходити із декретної відпуски через “Муніципальну няню” також немає. На компенсацію за послугу можуть розраховувати батьки, які працюють і ті, хто перебуває у декретній відпустці. Мама може не виходити на роботу, а просто наймати няню для допомоги, і за це можна отримувати таку компенсацію.

Які умови відшкодування? Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, батьки самі шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці. Вона має бути або фізичною особою-підприємцем, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми. Органам соцзахисту надано право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню..

Як оформити? Для оформлення державної допомоги одному із батьків, опікуну потрібно подати такі документи:

  • заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»:
  • заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
  • копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
  • документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги ·«муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
  • документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
  • документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги “муніципальна няня”;
  • рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Крім того, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Це можна буде зробити в управлінні соцзахисту або електронною поштою. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Джерело: Офіційний сайт міста Славута