Портал новин

26 березня – День Національної гвардії України

Національна гвардія України була створена Законом України «Про Національну гвардію України» від 4 листопада 1991 року. Підрозділ, утворений на базі Внутрішніх військ УРСР, був розформований Законом України «Про розформування Національної гвардії України» від 11 січня 2000 року.

Ілюстраційне фото

12 березня 2014 року відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України»  її відновили під час напруженої ситуації в Криму і східних регіонах України. У зв’язку з цими надзвичайними подіями в.о. Президента України Турчинов звертається до Верховної Ради і вже в той самий день депутати прийняли рішення відродити Національну гвардію України.

18 березня 2015 року Президент України підписав Указ в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне професійне свято. Щорічно його відзначають 26 березня.

“У вікопомні березневі дні 2014 року народилася Національна гвардія України – військове формування, яке вже встигло стати легендарним. Від імені мільйонів українців щиро вітаю відважних воїнів в день вашого професійного свята. Дякую вам за службу народу України!” – привітання опубліковане на сторінці Президента у Facebook.