Портал новин

Що чекає шепетівчан, які не уклали угоду з лікарем?

Пацієнти, які не підпишуть декларацію з сімейними лікарями матимуть певні обмеження у доступі до мед послуг. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Згідно з постановою МОЗ, з 1 квітня 2019 року відомство припиняє фінансування пацієнтів, які не підписали декларації з сімейним лікаревим. 26 мільйонів українців вже уклали угоди. За даними Національної служби здоров’я України у Хмельницькій області більше 940 тисяч мешканців підписали угоди з медиками.

«Досі держава за кожного пацієнта, що не підписав декларації, платила медзакладам по 120 гривень в рік. З 1 квітня у пацієнтів, які не мають угоди з лікарем, можуть виникнути труднощі при записі на прийом. Адже, в першу чергу будуть обслуговувати тих, хто підписав договір із лікарем», – каже Валентина Гесаль, головний лікар хмельницького центру ПМСД № 1.

Шепетівчани, які не мають угоди з сімейним лікарем не зможуть скористатися послугою «Електронний рецепт», адже він видається лікарем на основі укладеної декларації.

«Вже з квітня лікарі будуть виписувати тільки електронні рецепти на ліки, які входять до переліку програми «Доступні ліки». Цей рецепт дасть змогу пацієнтам отримувати їх в будь-якій аптеці, що увійшла до програми, незалежно від того, в якому місті чи селищі лікар виписав цей рецепт. Відтак, Національна служба здоров’я України відшкодовуватиме аптекам гроші тільки за електронні рецепти, а паперові в аптеках прийматися вже не будуть», – пояснює Валентина Гесаль.

Окрім того, з 1 липня в рамках медичної реформи стартує ще одна програма «Безкоштовна діагностика». Передбачається, що Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

«Можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок. Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена – НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. Для тих, хто не матиме декларації з лікарем, безоплатно пройти ці обстеження не зможе», – каже Валентина Гасаль.

До речі, укласти декларацію з сімейним лікарем можна будь-коли. Цей процес не має кінцевої дати. Також у МОЗ додають, що незважаючи на підписану декларації чи її відсутність, усі пацієнти, які потребуватимуть екстреної медичної допомоги, її отримають.

Для підписання декларації з лікарем:

  1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.
  2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа закладу первинної медичної допомоги: у різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.
  3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» примірник декларації для перевірки.
  4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» ще один примірник декларації.
  5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації.
  6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».

Джерело: Портал “Є”