Портал новин

Техніка пошуку роботи: як написати вдале резюме?

Однією з форм працевлаштування громадян у Хмельницькій обласній службі зайнятості є проведення профорієнтаційних семінарів  та тренінгів. На кожному з них Ви зможете знайти для себе відповіді на усі запитання щодо підходящої роботи, які професії користуються попитом на ринку праці, вибору майбутньої професії тощо.

Одним із таких семінарів є «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме».

Резюме – це дуже важливий документ, який забезпечує заочне знайомство роботодавця з претендентом на робоче місце. Саме завдяки резюме  формується перше враження про людину.

Отже, перелічимо основні вимоги:

  1. прізвще, ім’я, по батькові;
  2. адреса (не забудьте згадати поштовий індекс);
  3. телефон
  4. особиста характеристика (напишіть позитивно спрямовану професіональну характеристику, виділіть важливі універсальні якості, навички, знання, підкресліть тільки той досвід, який має безпосереднє значення для тієї роботи, яку Ви бажаєте отримати);
  5. професійний досвід (почніть з останнього місця роботи та продовжуйте йти зверху вниз; зазначте Вашу посаду, назву підприємства, місце розташування підприємства та час тредової діяльності (тільки роки);
  6. освіта та підготовка;
  7. деталі особистого життя та особисті інтереси (запишіть ті види громадської діяльності, якими Ви займаєтесь (наприклад: командні спортивні ігри і таке інше).

Пам’ятайте! У Вас є єдиний шанс привернути увагу до себе за допомогою резюме в той момент, коли його читають в перший раз. Як правило, на перегляд резюме витрачається не більше 1-2 хвилин. Якщо увагу привернути не вдалося – виходить, резюме не спрацювало.

Згідно статистичних даних Хмельницького обласного центру зайнятості з початку року 5947 осіб опанували навички написання резюме через відвідування інформативних заходів, засідання клубів та молодіжної студії кар’єрного розвитку «Вектор.OCZ».

Джерело: Хмельницький обласний центр зайнятості