Портал новин

Зеленський і Порошенко здали медичні аналізи

Обидва кандидати в президенти України за результатами першого туру виборів здали медичні аналізи з метою довести «українському народу, що серед кандидатів немає ні алкоголіків, ні наркоманів».  Цю ініціативу висунув один із кандидатів – Володимир Зеленський – у своєму зверненні до Петра Порошенка щодо проведення дебатів. 

Володимир Зеленський здавав аналізи о 8 ранку в приватній лабораторії EuroLab. За його словами, вони будуть готові через три дні, їхні результати прийдуть на його електронну пошту.

Після здачі кандидати оточили журналісти та встигли поставити йому кілька запитань.

«Здав аналізи. З мене викачали багато крові, але кров молода, її багато. Через три дні отримаємо результати глибокого аналізу на електронну пошту, всім покажемо», – розповів Володимир Зеленський.

На запитання, чому він не погодився на пропозицію Петра Порошенка здавати аналізи на НСК «Олімпійський», де він сам пропонував проводити дебати, Зеленський відповів, що там немає лабораторії, та назвав пропозицію Порошенка дивною.

Журналісти також запитали, чому пан Зеленський вирішив здавати аналізи в приватній лабораторії EuroLab, засновником якої є підприємець і колишній телеведучій Андрій Пальчевский (у запитанні прозвучало, що Пальчевський нібито є другом Зеленського). Кандидат відповів, що обирав заклад не за принципом знайомства.

«Так, я просто знаю пана Пальчевського, але я знаю й Бориса. Ще є «Сінево». Лабораторій багато. Ми говоримо не про тих, хто бере кров, а про тих, хто робить дослідження. Навіть якщо кров бере, наприклад, медсестра, далі передає на аналіз до лабораторії. Це нормальна практика», – сказав він.

На запитання, чи готовий він здавати на аналіз волосся та нігті, про необхідність якого зазначала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, відповів: «Скаже – буду. Я готовий».  

Петро Порошенко здавав аналізи на НСК «Олімпійський» фактично в прямому ефірі. Перед цим він виступив із короткою промовою.

«Я дуже задоволений тим, що Володимир Зеленський нарешті прийняв мою пропозицію про проведення дебатів. Не зважаючи на дивну форму – запросили на стадіон “Олімпійський”, я сьогодні на стадіоні. Так розумію, Володимира Олександровича тут не було? “Я прийшов – тебе нема”. Але я впевнений, він набереться мужності, доїде сюди і дебати відбудуться», – сказав він.

А також зазначив, що з розумінням поставився до пропозиції Володимира Зеленського здавати аналізи, і подякував Уляні Супрун за те, що вона пояснила, якою має бути ця процедура.

«Я одразу дав дозвіл на проведення цих досліджень. При цьому я навіть не знаю, які клініки будуть робити аналіз. Їх чотири, вони різні. Ті, хто висловив бажання приїхати і провести незалежне, неупереджене та сертифіковане дослідження – мають можливість це зробити», – сказав президент.

І додав, що зробив би такі аналізи обов’язковими.

«Відсутність алкогольної чи наркотичної залежності в кандидата, майбутнього президента – це точно питання безпеки держави. Така велика кількість журналістів на цій події дає підстави стверджувати, що це важливо для суспільства», – підсумував він.

О 10:50 стало відомо, що експрес-тест не показав психоактивних речовин в організмі Петра Порошенка. Аналіз на алкоголь буде готовий за дві години.

На брифінгу на НСК «Олімпійський» головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Володимир Ярий розповів, що, крім крові, Порошенко здав сечу та волосся разом із волосяними фолікулами. Дослідження проводили чотири медичні установи Києва – дві приватні й дві комунальні: «Борис», «Медіком», Лікарня швидкої медичної допомоги та Наркологічна лікарня Києва.

Джерело: Детектор Медіа