Портал новин

Полоненому моряку з Шепетівки продовжили арешт

Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою полоненим морякам, серед яких шепетівчанин Сергій Цибізов, ще на три місяці – до 24 липня. Засідання відбулося 17 квітня. Про це повідомляє Громадське.

У січні суд продовжив термін тримання під вартою усім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Відомо, що на засіданні суду, сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необхідності тримання результатів експертизи. Сторона захисту заявила, що українці є військо полоненими і мають бути звільнені, до того ж сторона захисту заявила, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ.

Як зазначає Громадське, у залі суду були присутні журналісти, адвокати та рідні моряків. А коли хлопців заводили до приміщення, люди аплодували. Самі моряки не відповідали на жодні запитання окрім імені, віку та звання, наголошуючи, що відповідно до третьої Женевської конвенції є військовополоненими.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку. На кораблях перебували 24 військовослужбовці. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Наразі українських моряків утримують у московських слідчих ізоляторах «Лефортово» і «Матроська тиша».

Джерело: Портал “Є”