Портал новин

На Шепетівщині виявили сказ

Подія сталась у селі Хутір, на Шепетівщині 29 квітня.  Місцева мешканка напередодні відпустила свого домашнього пса на вулицю. Улюбленець повернувся агресивним та напав на кота. Намагаючись роз`єднати тварин, господиня отримала подряпину.  Собаку вимушено вбили.
Уже наступного дня, 30 квітня, жінка звернулась до Шепетівської ЦРЛ, повідомляє на своїй сторінці фб  шепетівська райдержадміністрація.

На місце події відправили спеціалістів районної державної служби ветеринарної медицини. Результати аналізів показали: у пса був сказ. Його чотирилапий “підхопив” у дикій природі. Його ж господиня – під лікарським наглядом.

ДОВІДКА. Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним. 

Перші ознаки хвороби проявляються підвищенням температури до 37,2-37,3 °C, пригніченим станом, поганим сном, безсонням і занепокоєнням хворого. Після чого спостерігається підвищена чутливість: різка реакція на світло, шум, проявляється агресія, з’являються галюцинації, відчуття страху (світлобоязнь, водобоязнь). У результаті важких паралітичних розладів дихання настає смерть.

Якщо Вас укусила тварина або її слина потрапила на Вашу шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку, ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою і вцей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово. Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Необхідною умовою є з’ясування ім’я та адреси господаря тварини. Це необхідно для того, щоб ветеринар міг спостерігати за станом тварини протягом 10 діб від моменту укусу.

Джерело: Шепетівська райдержадміністрація