Портал новин

Президент України Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду

Урочисте засідання з нагоди інавгурації президента України Володимира Зеленського розпочалося о 10 годині, сьогодні 20 травня. У залі Верховної Ради присутні президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко. У залі були присутні президенти Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини і представники інших країн та міжнародних організацій, а також представник Вселенського патріархату.

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук оголосила результати чергових виборів президента України.

«За підсумками повторного голосування з чергових виборів президента України 31 березня 2019 року обраним президентом України є Зеленський Володимир Олександрович», – сказала Тетяна Сліпачук.

Голова Конституційного суду України Наталія Шаптала привела новообраного президента до присяги.

«Новобраним президентом України Зеленським Володимиром Олександровичем виконано усі конституційні вимоги щодо несумісності з посадою президента України. Зеленський Володимир Олександрович немає іншого представницького мандату, не обіймає посад в органах державної влади, не займається іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю і немає інших обставин, що унеможливлюють складання Володимиром Олександровичем  Зеленським присяги», – повідомила голова Конституційного суду України Наталія Шаптала.

Поклавши руку на Конституцію України і Пересопницьке Євангеліє Зеленський склав присягу на вірність українському народові і скріпив текст присяги своїм підписом. Потім йому вручили офіційні символи глави держави: посвідчення президента України,  знак, гербову та булаву .

«Шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, ми маємо працювати. Тому я прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс і зробіть відкриті списки. Прошу звільнити з посад голову СБУ, ГПУ, міністра оборони. Це далеко не все, що ви можете зробити. У вас на це буде 2 місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду 8 скликання. Слава Україні! І дякую вам. На останок, дуже коротко. Дорогий народе, протягом свого життя я намагався зробити все, щоб українці посміхались. Це була не тільки моя робота, це була моя місія. Наступні 5 років я зроблю все, щоб ви не плакали», – сказав президент під час своєї промови.

Після промови у Маріїнському парку відбувалась церемонія представлення командувачів Збройних сил Україні головнокомандувачу Володимиру Зеленському і підняття державного прапору України.