Портал новин

Промова нового президента

Володимир Зеленський склав присягу на вірність українському народові та заріпив її своїм підписом.  На новій посаді він Зеленський виголосив свою першу промову.

«Після виборів мій шестирічний син сказав: «Па, я по телевізору бачив, кажуть, що Зеленський президент. Значить, я теж президент». Тоді це виглядало, як дитячий жарт. Тепер це виглядає як істина. Тому, що кожен з нас президент, не ті 73%, які за мене проголосували, а всі 100% українців. Це — наша спільна відповідальність.

Це не моя, це наша спільна перемога, і це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність. І щойно не тільки я приніс присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні.

Уявіть собі ці гучні заголовки: президент не платить податки, президент проїхав на підпитку, президент потихеньку краде. Усі ж так роблять. Ви згодні, що це ганьба. Ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас президент. Відсьогодні кожен з нас несе відповідальність за те, що може зробити на своєму місці. Європейська країна починається з кожного. Так, ми обрали шлях до Європи, але Європа не десь там, Європа ось тут. І коли Європа буде ось тут, вона буде в Україні. І це наша спільна мрія. Але у нас є і спільний біль. Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас і кожен з нас переселенець. Та, хто втратив власний дім і ті, хто відчинивши двері свого дому, розділивши цей біль. І кожен з нас заробітчанин. Ті, хто не знайшов себе вдома. ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов себе на чужині. Ми всі українці. Від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Житомира… Ми всі Українці. І ми маємо бути єдині. І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля в Європі, Азії, Америці. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову сильну успішну Україну я з радістю надам громадянство!

Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів везти не потрібно. Привезіть свої знання, свій досвід. Скептики скажуть, що це неможливо. А може це і є наша національна ідея. Об’єднавшись, зробити неможливе. Згадайте, будь ласка, збірну Ісландію на чемпіонаті Європи, коли дантист, прибиральник билися і зробили те, у що ніщо не вірив. І це наш шанс. Ми повинні стати ісландцями у футболі, японцями у технологіях, ізраїльтянами у здатності боронити свою землю, незважаючи на будь-які розбіжності. В наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі.»…

«Я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. Я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир.

Мене часто питали: а на що ви готові заради припинення вогню. Дивне питання. А на що готові ви, українці, заради життя близьких вам людей? Можу запевнити: задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. Я готовий втрачати свої рейтинги, популярність, свою посаду, аби настав мир. Не втрачаючи наші території. Ніколи. Історія несправедлива. Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу але, я уверен, что первим шагом для начала этого диалога будет возвращение украинских пленных.

Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це не зовсім коректно, бо неможливо повернути те, що й так наше по праву. І Крим і Донбас – це наша земля. І сьогодні ми повинні, я певен, що вони нас чують, вони мають повернути свою свідомість. Ми всі українці. Українець – це не в паспорті. Українець – це в серці. Я точно це знаю. Я готовий захищати Україну, наших героїв. Не буває сильної армії там, де армія не відчуває, що влада поважає їх. Це гідне і стабільне фінансове забезпечення, житлові умови, законні відпустки для вас. Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити ці стандарти. Безумовно, окрім війни є ще дуже багато бід, які роблять українців нещасливими: тарифи, зарплати та пенсії. Це медицина, дороги, які ремонтуються тільки у чиїйсь уяві.

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не має вирішувати наших проблем. Уряд і є нашою проблемою». Це просто цитата. І я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками. Ви можете взяти аркуш і ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступне покоління, а не про наступні вибори. І моє обрання доводить, що громадяни втомились від досвідчених системних політиків. Ми збудуємо країну інших можливостей, де всі рівні перед законом, де є чесні прозорі правила гри. Для цього повинні прийти люди, які будуть служити народу.

Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх портретів, бо президент – не ікона, не портрет. повісьте туди фотографії своїх дітей, і дивіться їм в очі перед кожним рішенням.

Я можу багато чого сказати, але українці хочуть дій, а не слів. Шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, ми маємо працювати. Тому я прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс і зробіть відкриті списки. Прошу звільнити з посад голову СБУ, ГПУ, міністра оборони. Це далеко не все, що ви можете зробити. У вас на це буде 2 місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду 8 скликання. Слава Україні!

І дякую вам. На останок, дуже коротко. Дорогий народе, протягом свого життя я намагався зробити все, щоб українці посміхались. Це була не тільки моя робота, це була моя місія. Наступні 5 років я зроблю все, щоб ви не плакали».

Джерело: Громадське