Портал новин

Надзвичайники нагадують правила поведінки під час грози

Блискавка – це гігантський електричний іскровий заряд в атмосфері, зазвичай відбувається під час грози зі спалахом світла і супроводжуючим його громом. Струм в розряді блискавки досягає 10-20 тисяч ампер.

Середньостатистична блискавка триває три чверті секунди, має температуру приблизно 28 тисяч градусів Цельсія, що в 5 разів спекот ніше поверхні Сонця, з протяжністю 8 і більше кілометрів. Енергії середньостатистичної блискавки вистачило щоб живити лампочку в 100 Вт 90 днів.

Аби не стати жертвою блискавки потрібно дотримуватися правил поведінки під час грози:

– Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері. Вприміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку.

– У приватному будинку ні в якому разі не палити у печі – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Тримайтеся чимдалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягають разряд.

– Якшо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

– Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте.

– Звернить увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, грунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводимі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

– Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглибнення в землі. Воно повинне бути сухим-волога земля сільнише проводить електрику. Якщо по близу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст.

– Якщо у вас з собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її – в парасольці є металеві прути, які притягують розряди.

– Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться. Це небезпечно.

– Якщо ви перебуваєте в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні автомобіля, які можуть притягувати розряди.

Окрім того, всі електричні прилади, закрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози.

Джерело: DEPOХмельницький