Портал новин

Скільки районів буде на Хмельниччині?

Члени міжвідомчої робочої групи презентували нову модель адміністративно-територіального устрою Хмельниччини. Вони пропонують утворити в області більше районів, ніж розраховують у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як повідомляють у прес-службі Хмельницької обласної ради, наразі в країні триває новий етап децентралізації. В його рамках в областях має завершитися формування об’єднаних територіальних громад і утворитися нові райони.

Якщо нині у Хмельницькій області нараховується 20 районів, то після завершення реформи децентралізації має стати лише три — Хмельницький, Кам’янець-Подільський і Шепетівський. Фактично їх мають сформувати на базі госпітальних округів, утворених під час медичної реформи. Таке бачення запропонували представники Мінрегіону спільно з групою експертів.

Проте управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації розробило дещо іншу модель адміністративно-територіального устрою Хмельниччини. Відповідно до неї в області має утворитися не три, а п’ять районів — Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Городоцький.

За словами заступниці голови ОДА Світлани Павлишиної, у такій моделі зберігаються межі територіальних громад. Також в ній поділ на райони здійснено відповідно до кількості населення, площі та економічних показників.

Зрештою члени міжвідомчої робочої групи віддали перевагу саме проекту, який передбачає поділ на п’ять районів. Відповідну пропозицію вони подадуть у Мінрегіон.

Джерело: Портал “Є”