Портал новин

Серію тренінгів «Стоп булінг» започаткували у пришкільних таборах Нетішина

Громадська організація “Успішна молодь Нетішина” у співпраці із школою навиків майбутнього Alpaca.School за підтримки управління освіти виконавчого комітету Нетішинської міськради ініціювали серію тренінгів “Стоп булінг” у пришкільних таборах на базі загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Фото: Depo.Хмельницький

Визначити самостійно – що таке булінг, та як діяти, якщо ти став учасником або свідком таких дій. Усе це коуч тренер, керівник Alpaca school Людмила Мельник спільно із співзасновницею ГО “Успішна молодь Нетішина” Вікторією Сидорук розповіли юним нетішинцям пришкільного табору ЗОШ №2 “Струмочок”.

За допомогою цікавих ігор, корисних вправ та мультфільмів більше сотні діток дізналися про явище булінгу, його види, ознаки, про те, куди можна звернутися за допомогою, і хто відповідальний за протиправні дії. Малеча вчилася чути один одного, взаємодіяти, відпрацьовували навички безпечної поведінки у конкретних ситуаціях та знаходили шляхи захисту у разі булінгу. Наприкінці тренінгу вихованці спільно із тренерами створили власну формулу дружньої поведінки та підписали меморандум про створення комітету дружби у школі.

“Як і будь яку справу, “примирення” треба починати з малих кроків. Хоча тему булінгу малою не назвеш – мало хто ще не чув про те, що цькування останніми роками стало дуже серйозною проблемою у всіх сферах життя, від початкових класів до дорослого життя, та взагалі відношень в будь-якому колективі. Наслідки булінгу можуть бути катастрофічні. Це може призвести до замкнутості дитини, до серйозних психологічних травм, з якими складно боротись. Тому в рамках проекту “Стоп булінг” було вирішено провести серію тренінгів у пришкільних таборах. Сподіваємося, що наші тренінги додадуть впевненості маленьким нетішинцям, бо кращий захист від цькування – це міцне почуття власної гідності та незалежності дитини,” – каже Людмила Мельник.

Фото: Depo.Хмельницький

Усі учасники отримали від організаторів сертифікат про проходження тренінгу. Тренінги продовжуються. Інформаційно-просвітницький проект “Стоп булінг” охопить усі пришкільні табори, аби донести до дітей потрібну інформацію щодо такого явища як булінг, його впливу на особистість і учнівський колектив в цілому, методи профілактики насильства.

 

Фото: Depo.Хмельницький

Джерело: DEPOХмельницький