Портал новин

Посол Австрії в Україні перебуває на Хмельниччині з робочим візитом

Сьогодні з офіційним візитом на Хмельниччину завітали Мелісса О’Рурк, Посол Австралії в Україні, та Анна Щербак, аналітик Посольства Австралії в Україні. Поважних гостей зустрічали перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко та голова обласної ради Михайло Загородний.

Фото: Хмельницька ОДА

Метою зустрічі стало ознайомлення з здобутками області та обговорення можливостей налагодження співробітництва між Австралією та Хмельниччиною.

“Економіка нашої області має індустріально-аграрний характер. Пріоритетні галузі – сільське господарство, харчова промисловість, електроенергетика, машинобудування та промисловість будівельних матеріалів. Також область має виключно сприятливі передумови для розвитку високоефективної конкурентноспроможної харчової промисловості, яка є одним із пріоритетних напрямів для залучення інвестицій”, – сказав Володимир Калініченко.

На сьогодні з Австралії в економіку області прямі іноземні інвестиції поки не залучалися. Разом з тим, підприємства області здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами зі 120 країнами світу, у тому числі з австралійськими партнерами. Так, до Австралії з Хмельницької області експортуються здебільшого текстильні матеріали та вироби. Водночас із Австралії підприємства  Хмельниччини імпортують пластмаси, полімерні матеріали та вироби з чорних металів.

Фото: Хмельницька ОДА

Мелісса О’Рурк висловила підтримку Україні та розповіла про активність української діаспори в Австралії, яка нараховує понад 46 тисяч осіб.

«На світовій арені Австралія повністю підтримує Україну. Ми зацікавлені у співпраці з вашою країною, оскільки в Австралії проживає велика українська громада. На жаль через велику відстань, у нас дуже слабкі економічні відносини, які потрібно розвивати і підтримувати», – зазначила пані Посол.

Також пані Мелісса О’Рурк  висловила свою думку з приводу впровадження в Україні реформи децентралізації, освітньої та медичної. За її словами, на втілення цих реформ у життя потрібен час та віддані своїй роботі люди, а вони в Україні є.

Джерело: Хмельницька обласна державна адміністрація