Портал новин

Лілія Гриневич відвідала Хмельниччину (відео)

Із робочим візитом Міністерка освіти відвідала Хмельниччину сьогодні, 14 червня. Лілія Гриневич побувала у Хмельницькому, Судилкові та Славуті. Говорили про початкову та професійно-технічну освіту. А ще про зарплати педагогів.

Зранку відбулась зустріч із освітянами краю у Хмельницькому. Обговорювали питання профтехосвіти. Після чого Міністерка відвідала Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій і дизайну на базі ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг».

Фото fb-сторінки МОН

Там Лілія Гриневич розповіла про механізми створення індивідуальних програм школярів, можливості співпраці між закладами освіти та нові підходи до вечірніх шкіл. Це дозволяє нове Положення про Інституційну форму здобуття загальної середньої освіти. Закон, що передбачає цю форму набув чинності сьогодні, 14 червня.

Відтепер школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття шкільної освіти – це дозволить будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також самій школі пропонувати учням цікавіші форми навчання. Крім цього, пропонуються нові підходи до роботи вечірніх шкіл, – прокоментувала Лілія Гриневич.

Тему освіти, щоправда початкової, обговорювали у Судилкові. Там Лілія Гриневич відвідала опорну школу Судилківської ОТГ. У закладі навчається 631 учень, частина школярів доїздить шкільним автобусом. Старшокласники мають змогу отримувати профільне навчання за історичним та напрямом іноземної філології.  Будівлі понад 100 років

Серед іншого говорили і про Нову Українську Школу, реформу якої впроваджувала Міністерка. Лілія Гриневич відзначила педагогів та рівень потужностей навчального закладу.

 

У Славуті Лілія Гриневич відвідала обласний ліцей. Там вона ознайомилась із віковою історією закладу,його методиками навчання та успіхами вихованців. Відвідала освітній та культурно-розвитковий корпуси. Серед іншого говорила і про профільне навчання старшокласників. Міністерка додала – пропонують закон, який підвищуватиме заробітні плати вихователям та педагогам профтехучилищ.