Портал новин

В Україні хочуть заборонити саджати жінок на довічне ув’язнення

В Україні можуть скасувати довічне увязнення для всіх жінок. Такі ініціативи містить законопроект №10392. Автор пропонує внести в Кримінальний кодекс, що містить перелік категорій громадян, до яких не допускається застосування такого виду покарання, всіх жінок. На даний момент такі винятки встановлені тільки для вагітних і осіб до 18 і старше 65 років.

Ілюстративне фото

Свою ідею нардеп аргументує не тільки гуманістичними міркуваннями. І вважає, що рівність громадян перед законом зовсім не означає, що до них має застосовуватися однакове покарання.

Зараз В Україні відбувають довічний термін 24 жінки. І в останні роки їх кількість практично не змінюється. Разом з тим, держава змушена витрачати чималі кошти на їх утримання: в країні функціонує спеціальне відділення, створюються специфічні умови праці, витрачаються значні людські та фінансові ресурси», — додає автор.

Між тим, в прикінцевих положеннях до законопроекту депутат не вказує ніяких спеціальних умов вступу закону в силу. Це означає, що в разі успішного голосування в Раді його норми можуть застосовуватися тільки до нових засуджених.

Джерело: Область. Онлайн