Портал новин

Зміна свідомості суспільства до домашнього насильства ― це ключ до вирішення проблеми

Про це заступниця Міністра соціальної політики України Наталія Федорович говорила під час обговорення шляхів спільного запровадження Паспорту реформ у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі з міжнародними партнерами.

Фото: Міністерства соціальної політики

«Ключовим нашим завданням є формування в українському суспільстві нульової толерантності до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам. Необхідно взаємодіяти та напрацьовувати необхідні плани роботи. А також координувати роботу спеціальних служб, які працюють для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Ключовим нашим завданням є робота на упередження»,  – сказала Наталія Федорович.

Сторони обговорили механізми реагування, щодо надання допомоги особі, яка постраждала від домашнього насильства і потребує негайної допомоги. Що стосується кривдників та необхідності притягнення їх до відповідальності, то головним елементом є фіксація факту злочину. Тому необхідна чітка та зрозуміла координація медиків та судових медичних експертів для подальшого створення доказової бази в судових інстанціях.

Саме на роботі зі судами має бути зосереджена основна увага, переконані експерти.

 «Своєю експертною професійною позицією, ви допоможете нам не просто правильно застосовувати норми прийнятих актів, але й змінити свідомість у суспільстві та, як наслідок, ставлення до проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а це, насправді, ключова проблема», – сказала Наталія Федорович.

Джерело: Міністерство соціальної політики