Портал новин

ОБСЄ визнала захоплених Росією Українських моряків військовополоненими

У Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі визнали захоплених Росією українських моряків військовополоненими.  В ОБСЄ засудили акт збройної агресії та невиправдане невідповідне застосування військової сили з боку Російської Федерації проти українських суден і членів екіпажів. Про це йдеться у резолюції, ухваленій ПА ОБСЄ на щорічній сесії у Люксембурзі, повідомляє Уніан.

Фото: Уніан

У документі сказано, що Парламентська асамблея ОБСЄ «знову заявляє про свою повну повагу суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, які охоплюють Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та морські райони». Також у резолюції засуджується окупація і анексія Криму Російською Федерацією. У зв’язку з цим в ПА ОБСЄ настійно закликають РФ вивести російські окупаційні сили з Криму і повернути півострів під контроль України.

Парламентська асамблея «рекомендує чинному голові ОБСЄ, інституціям ОБСЄ та державам-учасникам докладати всіх зусиль і використати всі наявні інструменти для забезпечення невідкладного і беззастережного звільнення українських військовополонених, утримуваних в ув’язненні Російською Федерацією, і захоплених суден», — зазначається у резолюції.

Також Асамблея наполегливо закликає РФ надавати українським військовополоненим, доки вони не будуть звільнені, необхідну медичну, юридичну та консульську допомогу згідно з відповідними положеннями міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції.

Окрім того, парламентарії ОБСЄ настійно закликають РФ забезпечити свободу проходження через Азовське море і Керченську протоку відповідно до норм міжнародного права, зокрема положень Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року.

Нагадаємо, зранку 25 листопада у Керченській протоці російські кораблі атакували та захопили український буксир «Яни Капу» і два катери – «Бердянськ» і «Нікополь». Деякі моряки отримали поранення, а після так званого суду на території окупованого півострова Крим, усіх полонених вивезли на територію Російської Федерації. Серед полонених –  шепетівчанин Сергій Цибізов.

Нагадаємо, 25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов’язав Росію звільнити захоплених моряків і судна.

Джерело: Портал “Є”