Портал новин

Сьогодні день народження святкує військовополонений шепетівчанин Сергій Цибізов

24 липня день народження святкують відразу двоє військовополонених моряки – Володимир Терещенко і Сергій Цибізов. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

«Вітаю військовополонених українських моряків Володимира Терещенка і Сергія Цибізова з днем народження! Побажання тільки одне: як найшвидше повернутися додому, до своїх близьких!» – написав він.

Фото: АТР

Володимиру Терещенко виповнилося 25 років, а Сергію Цибізову – 22.

Як відомо, 26 травня Міжнародний трибунал ООН на засіданні в Гамбурзі оголосив про задоволення основної вимоги України до Росії в порядку забезпечувальних заходів – звільнити всіх затриманих 25 листопада 2018 року українських моряків і військових, дозволити їм повернутися в Україну, а також повернути три корабля українського флоту. РФ не виконала це рішення суду.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катера «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їх екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені. «Суд» в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських військових за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Пізніше всіх етапували в РФ, зараз вони утримуються в СІЗО в Москві.

Джерело: АТР