Портал новин

Хмельницька АЕС отримала ліцензію на продовження роботи першого енергоблоку

Ліцензію на продовження експлуатації першого енергоблоку електростанція отримала 25 липня. Після усіх ремонтних робіт він працюватиме десяток років.

Ілюстративне фото: xaec.org.ua

Ліцензію вручив голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков президенту НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському. Підставою для її видачі став позитивний висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки.

«Щоб провести комплекс робіт для продовження терміну експлуатації, енергоблок вивели у планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб. За цей час були проведені заходи з його модернізації та реконструкції. Обладнання, яке відпрацювало проєктний ресурс, працівники станції замінили на сучасні аналоги з вищим рівнем ядерної безпеки. Наразі тривають передпускові випробування», — зазначають у ВП «Хмельницька АЕС».

Днями на колегії Хмельницької облдержадміністрації повідомили, що зупинка першого енергоблоку ХАЕС негативно вплинула на економічні показники області.

«Чверть обсягу виробленої промислової продукції області припадає на роботу Хмельницької АЕС. Вимкнення енергоблоку №1 спричинило зменшення індексу промислового виробництва на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 19,6 відсотка. Відповідно це позначилося на загальнообласному показнику», — повідомляють у пресслужбі Хмельницької ОДА.

Джерело: Портал “Є”