Портал новин

Скільки коштувала перемога на 190 окрузі?

Представники Громадянської мережі ОПОРА проаналізували опубліковані Центральною виборчою комісією України проміжні фінансові звіти депутатів-мажоритарників від Хмельниччини. За попередньою інформацією, офіційно шестеро з них витратили на передвиборчу кампанію загалом майже три мільйони гривень. Інформації про виборчий фонд сьомого кандитата поки що немає.

Олексій Жмеренецький Фото: Facebook

За інформацією Громадянської мережі ОПОРА, станом на 25 липня на сайті ЦВК можна ознайомитися зі звітами лише 46 із 97 кандидатів, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах області.

Виборчий фонд висуванця партії «Слуга народу» Олексія Жмеренецького, який переміг на 190 окрузі (міста Славута, Шепетівка, Полонський, Славутський та Шепетівський райони) складався лише з добровільних внесків фізичних осіб.

Загалом йому надали 273 тисячі 880 гривень. Найбільше він витратив на виготовлення матеріалів передвиборної агітації — 96 тисяч 180 гривень. Крім того, агітація у друкованих ЗМІ йому коштувала 85 тисяч 495 гривень, три тисячі гривень — зовнішня реклама, інші витрати на передвиборну агітацію, зокрема на рекламу соціальних мережах, розповсюдження листівок, проведення заходів — 39,5 тисяч гривень. На момент подання проміжного звіту у нього залишилося майже 49 тисяч 705 гривень.

До слова, Роман Мацола, який став другим, на передвиборну агітацію витратив 500 тисяч гривень власних коштів. Його конкурент Василь Сидор витратив 115 тисяч гривень з власної кишені.

Джерело: Портал “Є”