Портал новин

У Шепетівському районі створили ще одну ОТГ

Плесненська об’єднана територіальна громада отримала висновок Хмельницької обласної державної адміністрації. Це вже 49 громада із 62 потенційних, які сформовані із перспективним планом формування територій громад Хмельницької області затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Фото: “Є”

У висновку йдеть про те, що проекти рішень Плесненської та Пліщинської сільських рад Шепетівського району «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відповідають Конституції та законам України. До новоутвореної громади входять дві сільські ради Плесненська та Пліщинська із селами Плесна, Жилинці та Пліщин. Адміністративним центром громади буде село Плесна.

За словами радника з децентралізації Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Вікторії Любенчук, Плесненська громада пройшла дві третини шляху до створення.

«Розпорядження облдержадміністрації про відповідність документів Конституції та законам України, яке отримала потенційна 49 ОТГ Хмельниччини – це дві третини шляху створення об’єднаної територіальної громади. Черговим кроком має бути прийняття рішення про добровільне об’єднання на наступних сесіях Плесенської та Пліщинської сільських рад. Відповідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», це і буде означати створення Плесенської ОТГ. Далі оригінали документів подаються до ОДА з листом-проханням надіслати ці рішення до Центральної виборчої комісії з метою призначення перших виборів голови та депутатів новоствореної громади», – пояснює Вікторія Любенчук.

Зазначимо, згідно із перспективним планом формування територій громад Хмельницької області, сільські ради, які об’єдналися, входять до Шепетівської міської об’єднаної територіальної громади.

Джерело: Портал “Є”