Портал новин

У Мінрегіоні оприлюднили проект нового адміністративно територіального устрою області

За даними Міністерства регіонального розвитку, проект адмінтерустрою передбачає на Хмельниччині три райони – Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський і 44 об’єднаних територіальних громади. В оприлюдненому проекті залишили 13 міських громад, 21 селищна і 10 сільських. У Хмельницькому центрі розвитку місцевого самоврядування кажуть, що це лише проект і поки сприймати його як остаточну версію розподілу районів чи меж об’єднаних територіальних громад, не варто.

«Це попередній проект, який був розроблений раніше, але оприлюднений лише тепер. Ми напрацьовували до нього своє бачення, коментарі та рекомендації, але вони не враховані поки що. Треба пам’ятати, що зміни до існуючого адмінтерустрою прийматиме вже і новий парламент і, швидше за все, новий Кабмін. Єдине, що теоретично може бути змінено і без нового складу Кабміну, це кількість і межі громад. Адже Хмельниччина одна із шести областей, яка має вже затверджений перспективний план формування територій і зміни в нього може внести Кабмін без жодних обговорень чи процедур», – пояснює радник з децентралізації Вікторія Любенчук.

Нагадаємо, раніше у Верховній раді були зареєстровані проекти законів, у яких значилися варіанти поділу області на три і на п’ять районів.

Що ж до кількості об’єднаних територіальних громад, то згідно з затвердженим перспективним планом, на Хмельниччині мали б бути сформовані 62 ОТГ. Станом на 9 серпня вже є створено 48.

Джерело: Портал “Є”