Портал новин

Невакциновані діти не зможуть відвідувати дитсадки та школи

Діти, не вакциновані за календарем щеплень, не зможуть відвідувати дитсадки та школи. Винятком є діти, які мають медичні протипоказання до вакцинації. Про це повідомили на брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та міністр освіти та науки Лілія Гриневич, закликавши батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні щеплення.

Фото: REUTERS

За словами Супрун, за останні два роки МОЗ вдалося суттєво підвищити рівень вакцинації в Україні. Країна на 100% забезпечена вакцинами не лише для дітей, а й для дорослих.

В.о. міністра охорони здоров’я нагадала, що статтею 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що невакцинованим дітям заборонено відвідувати заклади освіти.

Вона додала, що у квітні 2019 року Верховний суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а заклади освіти мають право не пускати дітей без щеплення до освітніх закладів. Діти віком до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, краснухи, паротиту, правця, дифтерії, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції, а з 6 років дітям проводять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

За словами Гриневич, Міносвіти цілком підтримує позицію МОЗ і закликає батьків зробити щеплення своїм дітям до 1 вересня. Якщо в дитини є протипоказання, сказала міністр освіти та науки, визначається, впродовж якого періоду діятиме таке протипоказання, дитині надається відповідна медична довідка і вона допускається до освітнього процесу.

“Ви робите вибір щодо своєї дитини (відмовляючись від її вакцинації – УНІАН), але створюєте загрозу для інших дітей. Коли ми організовуємо навчальний процес, ми повинні дбати про всіх дітей. Якщо батьки зі світоглядних мотивів відмовляються від вакцинації, вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Вони можуть написати відповідну заяву до керівника навчального закладу”, – додала Гриневич.

Джерело: Уніан