Портал новин

Як перепади температури впливають на людей

Упродовж тижня спостерігається нестабільна погода. То світить сонце і температура повітря сягає +35 градусів у тіні, то різко іде дощ, і стовпчик термометра опускається до +18 градусів. Все це негативно впливає на здоров’я людей, кажуть лікарі. Як перепади температури впливають на людей розповідає завідуюча амбулаторією Хмельницької загальної практики сімейної медицини №9 Наталія Стефанович.

Треба слідкувати за погодою

Сонливість на роботі, хронічна втома, неуважність, агресивність, головні болі та зменшення апетиту – типові наслідки перепадів температури. В такий період фізично здорова людина може страждати від втрати працездатності та апатії. А людям із хронічними хворобами та серцево-судинними захворюваннями треба стежити за собою в посиленому режимі. Гіпертонікам та гіпотонікам лікарі радять взагалі не виходити з дому у спеку або ж брати з собою міні аптечку.

«Коли на зміну сонця приходять зливи, це дуже впливає на загальний стан людини. Люди із хворим серцем, метеозалежні та схильні до мігреней страждають вдвічі більше. Змінюється атмосферний тиск, відповідно судини нашого мозку то розширюються, то звужуються. Вони не працюють у звичному режимі. Через це в нас часто болить голова, – каже Наталія Стефанович.

Велика кількість людей має проблеми із тиском. Це люди не завжди похилого віку. Часто до амбулаторій приходить саме молодь. Їм лікарка радить ретельно відслідковувати погоду.

«Їм потрібно міряти тиск кілька разів на день та контролювати його постійно. З незначними перепадами можна впоратися самостійно. В іншому випадку звернутися до лікаря. Якщо вдома немає тонометра, можна зайти в будь-яку аптеку, там тиск міряють безкоштовно», – каже медик.

Організм гірше реагує на різке потепління ніж похолодання. Тому найближчими днями бути пильними до свого самопочуття.

Що слід робити

Наталія Стефанович Фото: сайт “ВСІМ”

Щоб перепади температури не завдали шкоди здоров’ю Наталія Стефанович радить:

  • відмовитися від шкідливих звичок (куріння та алкоголь)
  • не вживати жирну їжу та фастфуд
  • гуляти зранку та ввечері і дихати свіжим повітрям
  • провітрювати приміщення відмовитися від надмірних фізичних навантажень
  • приймати контрастний душ
  • пити трав’яні чаї (ромашка, м’ята, меліса, глід).

 

Чому страждає горло

Наразі ажіотаж, крім кардіологів та терапевтів, мають ще й ЛОРи. Медик пояснює, що перепади температури – гарний плацдарм для розвитку інфекційних хвороб горла та дихальних шляхів.

«Від перепадів температури організм втрачає свої захисні сили. Через це до нас чіпляються різноманітні захворювання. Часто до нас потрапляють офісні працівники. Їх гублять кондиціонери. Від них бронхіти і пневмонії. Також біда у вживанні надміру холодних напоїв. Зараз у нас потік пацієнтів з ангінами та трахеїтами», – пояснює Наталія Стефанович.

Біда в тому, що влітку більшість пацієнтів недоліковуються. Відтак, банальна застуда може перерости в бронхіт чи навіть запалення легенів.

«У зв’язку з тим, що влітку люди часто подорожують, до лікарні переважно не йдуть, а лікуються вдома самі. Через це недоліковуються і тоді ми маємо наслідки. Часто, через це хвороби, які мали б пройти за кілька днів, затягуються щонайменше на місяць», – розповідає медик.

Також лікарка радить одягатися по погоді. Якщо надворі сонце все рівно краще взяти з собою легку кофтинку, яка захистить від вітру. Адже невідомо, якою погода буде до вечора.

Джерело: Сайт “ВСІМ”