Портал новин

Вода погодинно чи зростання тарифів? Яким буде режим економії Шепетівського водоканалу

Через підвищення тарифів на електроенергію водоканали країни – на межі банкрутства.  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕП) підняла вартість за послуги електропостачання на 34%.  Такі цифри загрожують значними втратами водоконалам. Про це  5 серпня говорили на прес-конференції УКРІНФОРМ.

Ольга Бабій

“НКРЕКП регулює діяльність ста водоканалів України. Піднявши вартість тарифу на передачу для Укренерго, НКРЕКП не підняла вартість води і каналізації. Зараз усі водоканали країни понесли збитки у розмірі близько 200 млн грн – за один місяць.
Якщо не піднімати тариф на 20%, що ми пропонуємо? У рамках ринку є компанія “Гарантований покупець”, яка купує електроенергію у Енергоатома за ціною 57 коп. за кВт-год., а в Укргідроенерго – за 70 коп. за кВт-год., а продає населенню за ціною 1,68 грн, отримуючи надприбутки. Ми запропонували водоканали та електроенергію зробити споживачами електроенергії за 1,68 грн. Тоді немає потреби піднімати тарифи на 20%, він може зрости на 10% за рахунок коригування заробітної плати. Але НКРЕКП та уряд зробили усе, щоб водоканали купували електроенергію за ціною 2,20 грн за кВт-год. – це на 30% більше від тих можливостей, які є на ринку. Така сама ситуація у тепловиків”, – розповіла віце-президентка асоціації “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій.

фото ілюстративне

Як рішення ситуації, більшість водоканалів уже в серпні готові перейти на погодинне водопостачання. В Шепетівці планують переглянути тариф.

Віталій Биков

Пропонований нами тариф зросте на 20% від того, який є сьогодні. Він включає витрати на енергоносії, які значно зросли, заробітну плату, податкове навантаження та ін.  Його обґрунтування, відповідно постанови кабміну № 869 про тарифоутворення ми подали на розгляд виконкому до 20 серпня, – коментує директор КП Шепетівкаводоканал Віталій Биков, – далі має йти розгляд та обговорення, впродовж 10 днів (із 21 по 30 серпня) усі шепетівчани можуть висловити свої пропозиції.  Потім процедура оприлюднення та засідання виконкому.

В середньому, прогнозуємо, що вже в жовтні місто буде з новими тарифами. До таких радикальних кроків, як погодинна подача води ми не готові. У лютому цього року міська рада пішла нам на зустріч та виділила 1 млн грн на оплату електроенергії. Однак, станом на серпень ці кошти вичерпались. 


Віталій Биков додає, така ситуація – проблема країни, тому він сподівається, що вона стане важливою до обговорення народних депутатів.

Якщо в регулювання тарифів на електроенергію та водопостачання втрутиться держава, за місяць ситуація може змінитися кардинально, – коментує директор водоканалу.

За пропозицією комунального підприємства тариф:
– на централізоване водопостачання має скласти 14,83 грн/куб (без ПДВ) та 17,80 грн/куб (з ПДВ)
– на централізоване водовідведення  становитиме 15, 17 грн/куб (без ПДВ) та 18,20  грн/куб (з ПДВ)
– суб`єкту господарювання у сфері централізованого водовідведення 13,75 грн/куб (без ПДВ) та 16,50 грн/куб (з ПДВ)

Розрахунки пропонованого тарифу додаємо.

CAN0

CAN1