Портал новин

Рада ухвалила рішення щодо депутатської недоторканості

Друга сесія Верховної Ради України відбувається сьогодні, 3 вересня. Перше питання порядку денного Закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканості народних депутатів) за №7203. Для його ухвалення необхідно було отримати 300 голосів. Рада підтримала його 373 голосами.

Фото: Сайт “Є”

Законопроект №7203 був зареєстрований у парламенті попереднього скликання президентом Петром Порошенко. Він передбачає виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканість, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

Конституційний суд визнав цей законопроект конституційним в червні 2018 року. Прийняті зміни набудуть чинності з першого січня 2020 року. Відзначимо, що в статті 80 Конституції України залишиться норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Джерело: Портал “Є”