Портал новин

Олексій Жмеренецький вперше після виборів приїхав до Шепетівки

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Олексій Жмеренецький приїхав до Шепетівки із робочим візитом, 25 вересня. В приміщенні Шепетівської районної ради він зустрівся з керівниками міст і районів, головами ОТГ і депутатами Хмельницької обласної ради. На зустрічі обговорювали проблеми і перспективи Шепетівщини, Славутчини й Полонщини. Потім Олексій провів зустріч із журналістами місцевих ЗМІ.

Фото: LIKE TV

«Депутат мажоритарник платив засобам масової інформації за свій власний піар. (…) Зараз ми (депутати ред.) скасовуємо мажоритарну систему. Ми – зовсім інше покоління і прийшли з іншою метою до влади, ми прийшли встановлювати, розробляти правила гри, розробляти законопроекти і модерувати розвиток громади, модерувати діалог між місцевою владою, державною, між інвесторами закордонними, місцевими, між підприємцями. От така модерація і реакція на якісь  системні проблеми, які не можуть бути вирішенні місцевою владою самотужки» – сказав Жмеренецький.

ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТА

За словами Олексія основною функцією народного депутата є законотворення і зараз вона такою і буде. Діалог депутата Верховної ради з різними групами інтересів – це інструмент для того, аби в законотворчості врахувати різні позиції. Депутат – мажоритарник – сполучна ланка, що забезпечує  зв’язок із ВР.

Для комунікації із народним депутатом  діятиме одна громадська приймальна в Шепетівці. Ще буде телефон і гаряча лінія, також є адреса кімнати депутата у Верховній Раді.

«Я буду приїжджати регулярно і зустрічатися в різних містах з людьми, я не буду зустрічатися тільки в приймальні. Все буде дуже гармонійно розподілено» – сказав Олексій.

ПРО МЕДИЧНУ РЕФОРМУ І ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ШЕПЕТІВСЬКИХ ЛІКАРІВ

Після питань організаційних, перейшли до суспільних. Серед іншого зачепили тему реформування вторинної медичної ланки і те, що шепетівські лікарі не отримують заробітної плати. Олексій вважає, що заборгованість, яка виникла, має бути погашена з державного бюджету. Аби питання оплати лікарської праці не виникало в майбутньому – допоможе реформа. Коли її запровадять, кожен лікар і лікарня діятиме за принципом оплати конкретно наданої пацієнтові послуги. І тоді все стане на свої місця. Адже керівництво районної лікарні вважає, що місто має дофінансовувати медзаклад, оскільки лікується там переважна частина шепетівчан. При цьому депутатський корпус не планує виділяти кошти на районну лікарню, адже та сплачує податки в район. Тому місто фінансує лише нещодавно створений Шепетівський ПМСД.

Коли запрацює реформа вторинної ланки тоді стане зрозуміло хто скільки лікує і кому треба буде збільшити фінансування, а кому – скоротити.

ПРО ДОЛЮ ЛОКОМОТИВНОГО ДЕПО

Ще одне болюче питання шепетівчан – скорочення робочих місць у локомотивному ДЕПО, теж обговорювали. Стосовно цієї проблеми, як говорить, депутат знає давно. Він зауважує, аби вирішити її потрібно почути обидві сторони. Локально це питання не вирішується. Позицію профспілки громада знає, зараз треба вивчити позицію адміністрації ДЕПО. Якщо в цій ситуації рацію має профспілка, то механізм вирішення буде один, а якщо правда на стороні адміністрації, то вирішення проблеми – вже інше. Ще допоможе зміна керівництва Укрзалізниці.

Після незалежного аудиту роботи ПАТ «Укрзалізниця» питання роботи структури стане прозорим і відповідні органи матимуть алгоритм, що треба буде робити далі.

ПРО «ЕНЕРГОІНВЕСТ» І ЙОГО БОРГИ

Не могли оминути проблему і з опаленням у Шепетівці. Зараз Шепетівська міська рада виграла суд і тепер ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» повинен передати майно в комунальну власність. Цього не відбувається, але міська рада має вплинути на  виконавчу службу, аби та впровадила рішення суду в дію. За словами Олексія Жмеренецького, йому втручатися зарано. Але якщо потрібно, то до нього має звернутися міська влада.

При поверненні майна під управляння міста виникає інша проблема – борги. Адже відповідно до статті 22 Закону України «Про теплопостачання»  : «Суб’єкт, який володіє майновим комплексом, є правонаступником боргів». Тобто борг передається за майном. Щодо питання реструктуризації боргу Олексій уже спілкувався з головою комітету енергетичної політики  та з іншими колегами у цій галузі.

«Скоріше за все, найбільш робочою моделлю регулювання буде розподіл боргу на три суб’єкти. Частину, наприклад третину, спише НАК «Нафтогаз», третину відшкодує держава, тому що місто дві третини не «потягне». Але третину цієї заборгованості має відшкодовувати місто тому, що міська влада несе опосередковану відповідальність за накопичення цього боргу (…)Тут настає політична відповідальність містян. Як вони оцінять такий стиль управління міської влади» – сказав Олексій Жмеренецький.

Він додав, питання передачі в управління – це повністю справа місцевої влади. Своєю чергою, він спробує  вирішити проблему  через діалог між НАК «Нафтогазом», головою комітету енергетичної політики, міністром і місцевою владою. Тому що це питання стосується не тільки Шепетівки.  В Україні є аналогічні проблеми, то ж якщо вдасться виробити ефективну модель вона допоможе не тільки нашому місту.

Окремий запит Олексій надішле до антикорупційного комітету, щоб з’ясувати, як утворився цей борг. Це буде першим у кроком.  Далі треба, щоб міський голова Шепетівки надіслав запит  Жмеренецькому, у якому виклав проблеми, які йому заважають повернути майно. Наступний крок це організація діалогу між НАК «Нафтогазом», головою комітету енергетичної політики, міністром і місцевою владою.