За словами директора обласного центру зайнятості Сергія Черешні найбільше громадян – більше 40% отримали грошову допомогу на відкриття власної справи на розвиток послуг з ремонту автотранспортних засобів та торгівлі, більше 20% надають різного роду соціальні послуги (перукарські, з ремонту побутової техніки, бухгалтерські, юридичні тощо).
До прикладу Наталія Семенюк у минулому вчителька та спеціаліст у державному секторі, а сьогодні власниця бюро «АтлАС», що спеціалізується на організації та проведенні бізнес-заходів, тренінгів, страхування, працевлаштування по Європі, візового супроводу, кадрового менеджменту та туризму. Або Андрій Божинський, який пропрацював 7 років на державній службі у економічній галузі та згодом відкрив фотостудію «Позитив».
Зокрема, з початку року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості власну справу започаткували 74 особи. З них: 45% – громадяни, які мають додаткові гарантії у сприянні в працевлаштуванню, 50% – молодь у віці до 35 років, 22% – мешканці села.
Для того, щоб отримати одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності, безробітний повинен подати до центру зайнятості відповідну заяву та бізнес-план. Далі, питання щодо можливості виплати допомоги розглядається на засіданні комісії при центрі зайнятості.
За матеріалами Хмельницького обласного центру зайнятості.