Портал новин

В одній із районних лікарень Хмельниччини помер 4-річний хлопчик

4-річний хлопчик потрапив до однієї з районних лікарень 4 листопада, о 11:45. Медики встановили дитині діагноз “ацетономічний синдром”. Того ж дня, близько 16:40 дитина померла.

Ілюстративне фото

За розслідування смерті хлопчика взялися правоохоронці. Щоб встановити причину, призначили судово-медичну експертизу. Наразі розтин показав, що тілесних ушкоджень, характерних для насильницької смерті, у дитини не було. Слідчі очікують остаточних результатів експертизи.

За фактом смерті відкрили кримінальне провадження за ч.2 статті 140 Кримінального кодексу України (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Довідково: ацетономічний синдром у дітей виникає у разі порушення обмінних процесів в організмі. Коли в крові накопичується велика кількість кетонових тіл (ацетону і ацетооцтової кислоти), говорять про ацетономічну кризу. Якщо ці явища повторюються, то це говорить про наявність ацетономічного синдрому.  За причинами виникнення виділяють два види ацетономічного синдрому: первинний і вторинний. Первинний найчастіше виникає у дітей з 3-5-річного віку, і пов’язують його насамперед з нервово-артритичним діатезом. Діти з нервово-артритичним діатезом (НАД) вирізняються емоційною лабільністю, надмірною вразливістю, підвищеною збудливістю, схильністю до неврозів. Також у цих дітей спостерігається порушення ферментної системи організму. Діти з НАД рано починають говорити, швидко схоплюють інформацію, дивують батьків своїми успіхами в навчанні. Водночас навіть надмірна радість у таких дітей може стати поштовхом до утворення кетонових тіл в організмі і призвести до ацетономічного синдрому.  Вторинний ацетономічний синдром виникає на тлі первинних захворювань, таких як хвороби жовчного міхура, ГРЗ, пневмонії, цукровий діабет і т. д. Загострення цих захворювань призводить до накопичення в крові кетонових тіл.  За ацетономічного синдрому у дитини можуть виникати ацетономічні кризи – важкі стани, що загрожують життю. Їх може спровокувати стрес, перенапруження, перевтома, переакліматизація внаслідок дальніх поїздок, проблеми в харчуванні (переважання в харчуванні білкової або жирної їжі).

Джерело: Сайт “ВСІМ”