Портал новин

У Полонному через суд домоглася знести будинок матері

До Полонського районного суду з позовом до матері звернулася жінка. Вона хотіла, аби суд зобов’язав знести незаконну споруду, яка заважає їй користуватися земельною ділянкою. Про це повідомила пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Ілюстративне фото

За інформацією пресслужби апеляційного суду, ще у 2005 році у Полонному жінка придбала земельну ділянку. На ній була розташована господарська будівля, фундамент під житловий будинок зі зведеною на три цеглини стіною.

«Певний час жінка не жила у райцентрі. Коли вона повернулася, то на частині фундаменту її мати вже збудувала житло. Вона у ньому й мешкала, хоча мала іншу нерухомість і землю під будівництво», — зазначають у суді.

Відповідачка подала відклик на позов. У ньому вона пояснила, що зводила будинок за власні гроші для доньки та з її дозволу. Для цього вона отримала дозвільну документацію. Коли будівництво завершилося, вона перейшла жити у цей будинок, а попередній залишила своїй дитині.

Натомість позивачка під час судового засідання заперечила, що дала матері дозвіл на будівництво. Крім того, орган місцевого самоврядування не підтвердив видачі дозвільних документів відповідачці.

«Суд дійшов до висновку, що відповідачка на земельній ділянці, яка належить позивачці, без дозволу останньої самочинно побудувала житловий будинок. Остання заперечує проти визнання права власності на нього за відповідачкою. Тому позов є таким, що підлягає до задоволення», — повідомляє пресслужба апеляційного суду з посиланням на рішення Полонського районного суду.

Отож, районний суд своїм рішенням зобов’язав відповідачку усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, шляхом знесення самочинної прибудови та приведенням її у попередній стан. Крім того, жінка хотіла, аби матір відшкодувала їй 7 тисяч 500 гривень для відшкодування витрат на правничу допомогу. Проте суд відмовив їй у цьому через відсутність документального підтвердження.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене у Хмельницькому апеляційному суді.