Портал новин

Електронним трудовим книжкам бути. Уряд підтримав ініціативу Мінсоцполітики

Заборони на ведення паперової трудової книжки не буде, каже Юлія Соколовська. Уряд підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики щодо запровадження електронних трудових книжок, тепер за відповідний законопроєкт мають проголосувати народні депутати. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook міністерка соціальної політики Юлія Соколовська.

Фото: Вікіпедія

Вона пояснила, що, зокрема, працівники не повинні будуть збирати довідки для підтвердження свого трудового стажу у випадку втрати книжки, а пенсії та соцвиплати поступово стануть призначатися автоматично без “зайвої бюрократії”.

“Це дозволить кожному у кілька кліків за допомогою електронного підпису отримати витяг у електронному кабінеті Пенсійного фонду і не боятися загубити трудову книжку. Працівники будуть впевнені, що відомості завжди надійно захищені, а недобросовісний роботодавець їх не викривить. Коли настане час оформити пенсійні виплати – це буде легко та без клопоту збирання підтверджувальних документів – всі дані вже знатиме Пенсійний фонд”, – зазначила Соколовська.

Міністерка також каже, що заборони на ведення паперової трудової книжки не буде.

Джерело: Дзеркало тижня