Портал новин

На Хмельниччині скасовують госпітальні округи

Госпітальні округи, які створили на Хмельниччині у 2017 році для оптимізації надання медичної допомоги населенню скасовують. Про це говорили, 26 листопада, на колегії Хмельницької облдержадміністрації.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я області, відповідний проєкт розпорядження Уряду отримали минулого тижня. Цим документом передбачено скасування всіх постанов про заснування госпітальних округів в областях. За проєктом інших постанов передбачено створення в області єдиного госпітального округу. В ньому функціонуватимуть так звані опорні лікарні у визначені яких пріоритетним фактором є не лише медична складова, а і транспортна.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич

«Зараз ми розглядаємо чотири лікарні інтенсивного лікування другого рівня і тільки три першого рівня. Лікарня першого рівня має обслуговувати 120 тисяч населення, доїзд до неї немає перевищувати 60 кілометрів, і не більше 60 хвилин транспортування до лікарні каретою швидкої допомоги. Лікарні другого рівня обслуговуватимуть 200 тисяч населення. На сьогодні наше завдання визначити ще дві лікарні першого рівня на півночі та півдні області. Окрім того, потрібно розв’язати питання з лікарнею у Нетішині. Згідно з законом про ядерну безпеку там цілодобово має працювати лікарня і надавати невідкладну допомогу», – пояснює, директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької області, Яків Цуглевич.

Додає, що до кінця листопада структуру єдиного округу мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року в області створено 3 госпітальних округи: Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівський.
У Хмельницький госпітальний округ увійшли обласний центр та 10 районів з чисельністю населення 663,3 тисячі жителів. У Кам’янець-Подільський округ увійшли місто Кам’янець-Подільський та 5 районів з чисельністю населення 317,6 тисячі жителів. У Шепетівському окрузі – міста Нетішин, Славута, Шепетівка та 5 районів із чисельністю 290,4 тисячі жителів.

Джерело: Портал “Є”