Портал новин

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає Росію вивести війська з Криму

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає Російську Федерацію як державу-окупант вивести свої війська з Кримського півострова та припинити тимчасову окупацію території України. Про це у Facebook повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколенко.

Документ «Проблеми мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів» розробила група держав, включно з  Україною, країнами ЄС, США, Канадою, Туреччиною. 42 держави долучилися до кола співавторів.

За документ проголосували 63 країни, проти – 19, серед, яких Вірменія, Білорусь, Китай, Киргизстан, РФ та Венесуела.

Основні положення резолюції:

  • Вимога до Російської Федерації як держави-окупанта вивести свої війська з Кримського півострова та припинити тимчасову окупацію території України.
  • Заклик до РФ повернути військове обладнання та озброєння, вилучене із трьох кораблів ВМС України «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу».
  • Позитивна оцінка звільнення РФ 24 членів екіпажів трьох українських кораблів та наголос на необхідності продовження переговорів з метою повернення на Батьківщину усіх незаконно затриманих громадян України.
  • Засудження проведення РФ військових навчань в Криму та використання захоплених нею військових підприємств.
  • Наголос на неправомірному використанні ядерної інфраструктури на українському півострові.
  • Фіксація факту про те, що посилення російської військової присутності та перешкоджання міжнародній навігації у регіоні Чорного та Азовського морів негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в прибережних районах України, зокрема на Донбасі.
  • Рекомендація іноземним державам, міжнародним організаціям та установам утримуватися від візитів до тимчасово окупованих АР Крим та м.Севастополь без погодження з Україною.