Портал новин

Нові штрафи за «п’яну їзду» введуть з 1 липня

Нові штрафи для водіїв за керування авто у стані алкогольного, наркотичного або інших видів сп’яніння набудуть чинності з 1 липня 2020 року. Про це повідомляє “Слово і Діло” з посиланням на МВС.

Отже, з 1-го липня якщо нетверезий водій “попадеться” правоохоронцям, то йому доведеться заплатити від 17 до 34 тисяч гривень. За цим піде позбавлення прав на термін до 3 років. Повторне правопорушення загрожує водієві штрафом в розмірі 51 тисячі гривень. Стан сп’яніння вважатиметься кримінальним правопорушенням.

Тож, виходячи із цього, якщо порушник чинить опір або намагається втекти, правоохоронці зможуть затримати його на 72 години. Нагадаємо, законопроекти про посилення покарання водіїв за наїзди на людей, які призводять до травмування чи загибелі, незабаром будуть направлені до Верховної Ради. Попередньо в Україні планували впровадити кримінальну відповідальність за п’яне кермування від 1 січня 2020 року. Але у грудні ухвалили новий закон №321-IX, відповідно до якого, п’яних водіїв почнуть притягати до кримінальної відповідальності лише від 1 липня 2020 року.

Джерело: Сайт “ВСІМ”